Podmínky prodeje

Podmínky prodeje a rezervace štěňat

img
Po dohodě se zájemcem o koupi štěněte a upřesnění podmínek koupě je požadována záloha. Záloha činí 1/3 z dohodnuté celkové ceny štěněte. Záloha na koupi štěněte je mezi seriozními chovateli bežně rozšířená a standardní praxe. Zaplacená finanční částka dává chovateli (relativní) jistotu, že si zájemce štěňátko, které si vybral, opravdu i koupí. Současně i kupující úhradou zálohy získává jistotu, že jím vybrané štěňátko je od té chvíle oficiálně rezervováno právě pouze pro něho a nebude dále nabízeno dalším zájemcům.
Pokud dojde k uzavření kupní smlouvy, je zaplacená záloha odečtena od kupní ceny štěněte. Po zaplacení zálohy dostane každý zájemce potvrzení o zaplacení zálohy.
Pokud k převzetí štěněte z důvodů na straně zájemce nedojde, zaplacená záloha je v předem určených případech nevratná! Proč je záloha nevratná?
Chovatele stojí spoustu času, energie i peněz najít a vybrat ze všech zájemců správné majitele pro svá štěňátka, s některými se domluví na koupi, některé zájemce musí dle svých osobních či chovatelských kritérií odmítnout.
V případě, že kupující nedodrží své slovo a štěňátko si nakonec nekoupí, je pro chovatele náročné znovu na své náklady vyhledat vhodného majitele. Po tu dobu je štěňátko samozřejmě chovatelem živeno a musí se hradit jeho veterinární a veškerá další péče. Chovateli tak vznikají další náklady a je spravedlivé, že na tyto výdaje původní zájemce v důsledku změny svého rozhodnutí také přispěje.
Pokud je ovšem důvod nepřevzetí vybraného štěňátka jiný a na straně chovatele, např. úmrtí štěněte, nemoc či odchylka od standardu, pak je záloha v plné výši zájemci vrácena.
Štěňátka odcházejí do svého nového domova až po druhé kontrole vrhu, kterou vykoná přidělený poradce v 8. týdnu věku štěňat, tedy když jsou štěňátku 2 měsíce.
Zbývající 2/3 kupní ceny jsou doplaceny při převzetí štěňátka v předem dohodnutém termínu. Chovatel se zájemcem o koupi štěněte podepíší kupní smlouvu a chovatel novému majiteli předá očkovací průkazy, informace ohledně krmení, doporučených následných veterinárních kontrolách, očkování a odčervení.
Pokud se veze štěňátko do zahraničí, je vždy nutné dopředu domluvit podmínky přijetí země, do které štěně cestuje.
Dostanu kupní smlouvu? Ano, kupující dostává k prostudování kupní smlouvu, pokud s podmínkami souhlasí, zkontroluje si výběr štěněte a smlouvu stvrdí svým podpisem. Kupní smlouva se podepisuje ve dvou kopiích – jedno vyhotovení pro kupujícího a druhé pro chovatele. mínky přijetí země, do které štěně cestuje.